سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۲ - جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵

وقایع حادثه منا از زبان امام جمعه شهرضا؛

شهادت شهدای منا به دلیل مدیریت بد آل سعود بود / بسیاری پیش از شهادت بر دیوار سردخانه‌ها مشت می‌زدند که ما زنده‌ایم

امام جمعه شهرضا گفت: بسیاری پیش از شهادت بر دیوار سردخانه‌ها مشت می‌زدند که ما زنده‌ایم و بسیاری در کانتینرها به شهادت رسیدند، اما کسی به فریاد آن‌ها نرسید.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرضا با بیان این که نباید یاد و خاطره شهدای منا فراموش شود، عنوان کرد: بسیاری از آن‌ها با زبان تشنه و در آن گرما به دلیل مدیریت بد آل سعود شهید شدند، بسیاری پیش از شهادت بر دیوار سردخانه‌ها مشت می‌زدند که ما زنده‌ایم و بسیاری در کانتینرها به شهادت رسیدند، اما کسی به فریاد آن‌ها نرسید.

وی با بیان این که به گفته مقام معظم رهبری باید به دنبال افزایش توان دفاعی کشور باشیم، گفت: باید از تلاش‌های نیروهای نظامی و انتظامی و راهور در برقراری نظم و امنیت در کشور تلاش کنیم.

امام جمعه شهرضا بازگشایی مدارس را یک تحول عظیم در کشور دانست و گفت: از هر خانواده در ایران یک یا چند نفر به مدرسه و دانشگاه می‌روند که نشان‌دهنده علم محور بودن کشور ما است.

وی ادامه داد: شبکه بسیار بزرگ آموزش‌وپرورش و تربیت نونهالان بسیار مهم‌تر از شبکه‌های آب و گاز در کشور است.

یعقوبی با انتقاد از برخی تفاوت‌ها در بین دانش آموزان، خاطرنشان کرد: باید تبعیض‌ها برداشته شود، نباید یک شخص با لباس‌ها و وسایل فاخر و اتومبیل شخصی به مدرسه بیاید و دیگری کفش مناسبی برای رفتن به مدرسه نداشته باشد.

وی عنوان کرد: حمایت از نظام و انقلاب و شعارهای انقلابی باید در مساجد ما احیا شود.

امام جمعه شهرضا یکی از وقایع مهم در این ایام را سالروز شروع جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریورماه دانست و تصریح کرد: هنوز هم در کشور ما جوانان مخلصی وجود دارند که با وجود این که بسیاری از آن‌ها به تازگی ازدواج کرده یا فرزندان کوچک دارند، مشتاقانه به دنبال اعزام به سوریه هستند.

وی غدیر را در دنیای امروز یک تفکر بزرگ معرفی کرد و متذکر شد: امروز با وجود این که جمعیت شیعیان در جهان کم است اما تمام اقدامات بزرگ در جهان را آن‌ها انجام می‌دهند.

یعقوبی بیان کرد: آن چه نشان‌دهنده راه سعادت و اسلام واقعی تشیع است نه داعش و تفکرات تکفیری که به اسم اسلام هر جنایتی را انجام می‌دهند.

وی با بیان این که براساس این خطبه، جانشینی امیرالمؤمنین از جانب خداوند است، تصریح کرد: براساس این خطبه و سایر روایات قرآن و ولایت در کنار یکدیگر قرار دارند، اهل‌بیت (ع) مفسر قرآن و مبین قسمت‌های مختلف دین خدا هستند.

امام جمعه شهرضا با اشاره به تلاش‌های دشمن در راستای جدا کردن مردم از دین الهی، اظهار کرد: اگر غدیر به معنای واقعی خود در جامعه پیاده می‌شد، شاهد وقوع عاشورا در جامعه اسلامی نبودیم.

وی ادامه داد: از سال ها پیش خوشنویسان شهرضا اقدام به کتابت این خطبه با ارزش در روز عید غدیر کرده‌اند تا این خطبه در اختیار مردم قرار گیرد.

یعقوبی امیرالمؤمنین (ع) را یاری کننده دین خدا دانست و خاطرنشان کرد: امروز هم همه ما به عنوان شیعیان امیرالمؤمنین (ع) می‌توانیم دین خدا را چه در احکام و چه در اعتقادات یاری کنیم.

وی افزود: در روز عید غدیر اعمال مستحب متعددی وجود دارد که از جمله می‌توان روزه گرفتن، اطعام کردن و عیدی دادن اشاره کرد

انتهای پیام/

 

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.