سرویس: اجتماعی ۱۶:۵۷ - شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

دادستان شهرضا خبر داد

ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر

به گزارش شهرضانیوز، کوروش کریم زاده عصر امروز در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه  آمادگی و حمایت خود را از مصوبات ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان اعلام می کنیم، اظهار داشت: قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر دستورالعمل آن […]

به گزارش شهرضانیوز، کوروش کریم زاده عصر امروز در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه  آمادگی و حمایت خود را از مصوبات ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان اعلام می کنیم، اظهار داشت: قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر دستورالعمل آن به مراجع قضایی اعلام شده است.

وی با بیان اینکه قانون گذار در ۱۲ بند به امربه معروف و نهی از منکر اشاره کرده است، افزود: قانونگذار در ماده ۲ این قانون به این مسئله اشاره دارد که امر به معروف و نهی از منکر به معنای دعوت دیگران به معروف و ترک منکر است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرضا گفت: در ماده ۳ این قانون مقنن به این مسئله اشاره دارد که امر به معروف و نهی از منکر ناظر به رفتار علنی و فاقد تجسس است به این معنا که مصادیق منکر باید در حیطه جرایم مشهود و در زمره موارد حصری تعیین شده در قانون باشد و از طرف دیگر جرم باید در مقابل ضابطین دادگستری واقع شود یا بلافاصله آثار و نتایج عمل مجرمانه قابل کشف باشد.

وی بیان کرد: تجسس در امور دیگران برای اجرای این فریضه، بر طبق متن این قانون جایز نیست زیرا شرع مقدس اسلام و منابع معتبر فقهی نیز تجسس در امور دیگران را از موارد تحذیر شرعی نام برده‌اند.

کریم زاده تصریح کرد: در ماده ۴ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مراتب اجرای این فریضه را مشخص کرده است، بر اساس این ماده قانونی مراتب قلبی، زبانی و نوشتاری وظیفه مردم و دولت و مرتبه عملی وظیفه دولت و ضابطان دادگستری است.

وی اظهار داشت: در ماده ۱۷ این قانون تأکید می‌کند که بسیج موظف است در چهارچوب قانون با به کارگیری بسیجیان در مرتبه زبانی عمل کند تا امربه معروف و نهی از منکر در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

نماز جماعت در همه ادارات شهرستان با حضور امام جماعت برگزار می شود

مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا در ادامه جلسه، گفت: در بحث عفاف و حجاب در بازرسی که از ادارات و دستگاه‌های شهرستان انجام شد هیچ اداره‌ای در بخش عفاف و حجاب خلاف شئونات اسلامی رفتار نکرده بود و حجاب توسط بانوان شاغل در ادارات رعایت شده بود.

آرزو قوامی بیان کرد: منشور حقوق شهروندی و اخلاق اداری باید در ورودی ادارات نصب شود اما متأسفانه بیشتر ادارات نصب نکرده بودند.

وی با بیان اینکه اداره بهزیستی یکی از ادارات شاخص در رعایت همه مسائل اخلاقی و حقوق شهروندی بود، گفت: نماز جماعت در همه ادارات شهرستان با حضور امام جماعت برگزار می شود.

 

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر”

  1. حمدالله رضایی گفت:

    باسلام و دعای خیر بدرقه امرین به معروف و برنامه ریزان و مجریان ارجمند
    برای امر به معروف و مصادیق بارز آن باید همه قیام کنند و مثل موج با موضوع برخورد نشود بلکه این امر مقدس نهادینه باشد و همه خود را مامور به هدایت و نصیحت و تذکر لسانی بدانند در برخی امور یکبار طلوع می شود و مدتی راکد و سبس طلوع اینگونه برخوردها موجب خواهدشد که مخالفین موقعیت سنجی کنند و اصل به فراموشی سبرده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.