سرویس: اخبار شهرضا ۲۳:۴۵ - یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵

با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان؛

خانه ورزش روستایی مهیار و زمین چمن مصنوعی مجموعه قدس شهرضا افتتاح شد

خانه ورزش روستایی مهیار و زمین چمن مصنوعی مجموعه قدس شهرضا با حضور مدیرکل اداره ورزش و جوانان اصفهان و مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش شهرضانیوز، خانه ورزش روستایی مهیار و زمین چمن مصنوعی مجموعه قدس شهرضا با حضور محمد سلطان حسینی، مدیرکل اداره ورزش و جوانان اصفهان، معاونین این اداره، نماینده مردم شهرضا در مجلس، فرماندار و مسئولین شهرستانی شهرضا افتتاح شد.

محسن یونسی در این مراسم با بیان این که امروز چهارمین خانه ورزش روستایی شهرضا افتتاح می‌شود، اظهار کرد: یکی از اموری که سرلوحه اقدامات و توجه خاص مسئولین شهرستانی است، امور مرتبط با ورزش و جوانان است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه ورزش در روستاها، گفت: در زمینه ورزش روستایی شهرستان، ما ۲ سیاست کلی را دنبال می‌کنیم، که اولین سیاست ایجاد ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی در روستاهای پرجمعیت برای افزایش سرانه ورزشی شهرستان و توسعه ورزش روستایی است.

بخشدار مرکزی شهرضا افزود: دیگر سیاست ما، افتتاح خانه‌های ورزش روستایی در روستاهای با جمعیت کم‌تر است که ایجاد ورزشگاه در آن‌ها صرفه مالی نسبت به کل بودجه روستا ندارد.

وی با اشاره به فعالیت خیرین در بخش‌های مختلف شهرستان، عنوان کرد شهرستان شهرضا از جمله شهرستان‌های سرآمد در زمینه فعالیت خیرین زمینه‌های مختلف است.

یونسی افزود: پیگیری‌های اولیه برای واگذاری زمین سالن ورزشی وشاره توسط خیرین انجام شده است که ساخت و تکمیل آن نیازمند پیگیری و همت مسئولین شهرستان است.

وی سالن ورزشی روستای قصرچم را یکی دیگر از پروژه‌های ورزشی خیر ساز نامید و عنوان کرد کار ساخت این سالن به کمک خیرین در حال پیگیری است و تاکنون ۹۰ درصد آن پیش رفته است.

علی نقی انصاری دیگر سخنران این جلسه با بیان این که ۱۰ میلیون تومان برای احداث این خانه‌ها به صورت میانگین هزینه می‌شود، گفت: این خانه‌ها زمینه توسعه ورزش در سطح روستاها را برای ما فراهم می‌کند.

وی یکی از دغدغه‌های خود در حوزه ورزش از بدو ورود به این اداره را زمین چمن مصنوعی مجموعه قدس نامید و گفت: این زمین از سال ۸۹ آغاز به کارکرده است، اما عدم تعبیه مقدمات و زیرساخت‌های آن موجب شد که ۷ سال از عمر ۱۵ ساله این چمن بی‌استفاده در زیر آفتاب طی شود.

وی با اشاره به رایزنی‌های متعدد برای جذب بودجه برای این زمین، خاطرنشان کرد: طی رایزنی‌های متعدد ۱۰۰ میلیون تومان بودجه برای تکمیل این زمین جذب کردیم که صرف اصلاح چمن آن شد.

انصاری با بیان این که تکمیل این زمین نیازمند بیش از ۱۵ میلیارد ریال بودجه است، گفت: تأمین این بودجه و تکمیل این زمین نیازمند همت مسئولین است.

وی خاطرنشان کرد: متراژ این زمین چمن مصنوعی ۸۸ هزار و ۸۰۰ مترمربع است و تاکنون ۸ میلیارد ریال از بودجه‌های ملی و شهرستانی صرف آن شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با بیان این که کل مجموعه ورزشی قدس شهرضا ۴۲ هکتار مساحت دارد، خاطرنشان کرد: ۱۵ میلیارد ریال بودجه موردنیاز برای تکمیل این زمین صرف ساخت رختکن و جایگاه تماشاگران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.