سرویس: اجتماعی ۱۷:۳۴ - شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

هفته دولت فرصت مغتنمی برای خدمت صادقانه به مردم است

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان با تبریک هفته دولت و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی برای خدمت صادقانه به مردم است و باید نسبت به عملکرد دولت ارزیابی منصفانه داشت. وی افزود: اگر نقدی به دولت می‌شود باید […]

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان با تبریک هفته دولت و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی برای خدمت صادقانه به مردم است و باید نسبت به عملکرد دولت ارزیابی منصفانه داشت.

وی افزود: اگر نقدی به دولت می‌شود باید منصفانه و همراه با ارائه طریق و راه باشد اگر انتقادی هست در کنار آن پیشنهاد هم باشد.

وی بیان کرد: از مجموع آیات و روایات سه مسئولیت احصا می‌شود، مسئولیت ما نسبت به خداوند، مسئولیت ما نسبت به خودمان و مسئولیت نسبت به جامعه و مردم است.

امام جمعه شهرضا اظهار داشت: مسئولیتی که در قبال خداوند داریم این است که خودمان را بنده او بدانیم و خدا را عبادت کنیم، مردم خوشحال می‌شوند مسئولان‌شان را در صفوف جماعت ببینند تا دولت و ملت در کنار هم باشند.

وی بیان کرد: مسئولیت نسبت به خودمان این است که به تهذیب نفس و تزکیه آن بپردازیم همه وقت انسان در این میدان عقب می‌ماند.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: مسئولیت سوم نسبت به جامعه است، روسای ادارات و نهادها نسبت به مردم مسئول هستند، ما سر سفره شهدا نشسته‌ایم و هر لقمه‌ای را که برمی‌داریم یک قطره خون همراه آن است.

وی با بیان اینکه منظور از خدمت رضایت مردم است، افزود: رضایت مردم با خدمت صادقانه، کار و حضور به موقع و اقدام و عمل به دست می‌آید.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه بعد از ۳۷ سال با همه مشکلات مردم در صحنه هستند، تصریح کرد: در کشور اقداماتی می‌شود که شایسته مردم نیست نرخ برق افزایش یافته است، خانه‌هایی که برای نیازمندان ساخته شده ناقص و از وسایل نامرغوب در آن استفاده شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات را باید برای مردم حل کرد، تصریح کرد: هفته دولت، هفته بازنگری کارهای گذشته است و باید برای آینده تصمیم گرفت.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: در ادارات کسانی که کار می‌کنند باید تشویق شوند و کسانی که در کار مردم اشکال تراشی می‌کنند در درجه اول تذکر سپس توبیخ و در نهایت اخراج شوند.

وی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، افزود: باید خودپسندی را کنار گذاشت و اخلاق اسلامی را رعایت کرد، خدمت به مردم ثواب دارد، خدمت باید بدون منت و برای خدا باشد.

امام جمعه شهرضا بیان کرد: انقلاب اسلامی انقلابی با عظمت، با اقتدار، با سیاست و امنیت و قوای نظامی است که در دنیا بی‌نظیر است.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.