سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۱۹ - پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس:

آب و فاضلاب و تکیمل پروژه‌های نیمه تمام مهمترین اولویت‌های شهرضا است/ مدیران ضعیف در شهرستان شناسایی شدند

نماینده مردم شهرستان های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از معضلات آب و فاضلاب مهمترین اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرستان است که دولت نیز برآن تأکید دارد.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی شامگاه چهارشنبه در نخستین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران شهرستان با اشاره به نقش اطلاع‌رسانی خبرنگاران در جامعه، اظهار داشت: بدون شک یکی از عوامل پیشرفت و توسعه یافتگی هر منطقه‌ای به حضور موثر و فعالیت‌های خبرنگاران آن بستگی دارد، جامعه بدون خبرنگار اجتماع بدون روح و کالبدی است که نشاط و پویایی ندارد.

وی افزود: خبرنگاران وظیفه اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی را برعهده دارند و جامعه را با حقایق و واقعیت‌های موجود آشنا می کنند، انعکاس و بازتاب حقایق و واقعیت‌ها در جامعه مرهون تلاش‌های بی‌وقفه اصحاب رسانه است.
نیازهای شهرستان را می‌توان با کمک خبرنگاران احصا کرد
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیازهای شهرستان را می‌توان با کمک خبرنگاران احصا کرد، گفت: خبرنگاران و صاحبان اندیشه و قلم در حقیقت منادیان آگاهی و دانایی و مروج حقیقت جویی و حقیقت‌گویی هستند و صداقت، دقت، شفافیت و هوشیاری از ویژگیهای فعالان این عرصه است.
وی با اشاره به وظیفه نمایندگان مجلس، افزود: وظیفه یک نماینده قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون و عملکرد دستگاه‌های دولتی و اجرایی است.
محمودی با تأکید بر اینکه اگر یک نماینده تلاش کرد می‌تواند برای شهر خود اقدامی انجام دهد، تصریح کرد: ورود بنده به عنوان هیئت رئیسه مجلس یک برد برای شهرستان شهرضا است.
IMG_20160804_152744
طرح سئوال از وزیر نیرو یکی از اقدامات مهم مجمع نمایندگان استان بود
وی با اشاره به اینکه طرح سئوال از وزیر نیرو یکی از اقدامات مهم مجمع نمایندگان استان بود، گفت: طرح سئوال از وزیر نیرو یکی از اقدامات مهم مجمع نمایندگان استان بود، در این اقدام برای نخستین بار نمایندگان متحد استان در طرحی با امضاء ۱۸ نفر از منتخبان مردم، سئوالی را از یک وزیر مطرح کردند.
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس استان اولویت نخست خود را بر مسئله آب قرار داده‌اند، گفت: در کل استان اصفهان با کمبود آب روبه‌رو هستیم، منابع آبی موجود یا در حال مطالعه است یا استفاده شده و یا اینکه به استان‌های دیگر منتقل می‌شود.
برنامه هدایت تحصیلی از معضل بیکاری در آینده پیشگیری می‌کند
وی با اشاره به معضل بیکاری در شهرستان شهرضا، افزود: در کل کشور با معضل بیکاری روبه‌رو هستیم و این امر به دلیل عدم برنامه‌ریزی در دهه ۵۰ و ۶۰ برای تحصیلات دانشگاهی است در حالیکه امروز برنامه هدایت تحصیلی از معضل بیکاری در آینده پیشگیری می‌کند.
محمودی با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی استخدام‌های دولتی، بیان کرد: وجود دانشگاه‌های بسیار با عتاوین مختلف در کشور بدون هیچ برنامه‌ای یک معضل است این دانشگاه‌ها سطح توقع‌های جوانان را بالا برده است.
وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان به دنبال شغل دولتی هستند، اظهار داشت: باید جوانان و فارغ التحصلان به سمت کارآفرینی بروند، دولت هم در این زمینه تسهیلات می‌دهد بویژه در بخش روستایی که متأسفانه در شهرستان از این تسهیلات هنوز استفاده نشده است.
شهرضا در بخش صنعت با نیروی متخصص ماهر روبه‌رو است
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرضا در بخش صنعت با نیروی متخصص ماهر روبه‌رو است، گفت: باید در کنار تحصیلات دانشگاهی، آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای نیز وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه باید اشتغال موجود را حفظ کنیم و در کنار آن ایجاد شغل کنیم، بیان کرد: شهرستان شهرضا زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های خوبی دارد به دنبال جذب سرمایه‌گذاران در شهرستان هستیم.
محمودی با بیان اینکه اگر قانون کار عوض شود نوع بیکاری نیز متفاوت می‌شود، اظهار داشت: قانون کار نیاز به اصلاح دارد، در کشورمان قوانینی وجود دارد که مربوط به دهه‌های گذشته است و باید عوض شود.
وی با بیان اینکه یک روز را در صحن علنی مجلس باید برای اصلاح قوانین اختصاص داد، گفت: فراکسیون بانوان در مجلس شکل گرفته و هیئت رئیسه آن انتخاب شده و جلسات هفتگی برگزار می‌شود.
 نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به بانوان داریم، تصریح کرد: برنامه‌هایی برای بانوان فعال در شهرستان داریم و درصدد هستیم خانم ملاوردی را به شهرضا بیاوریم.
وی با اشاره به عملکرد مدیران شهرستان، افزود: نظارت بر دستگاه‌های اجرایی وظیفه نمایندگان مجلس است، اگر عملکرد مدیران شهرستان ضعیف باشد، فرماندار شهرستان باید در این زمینه اقدام کند.
مدیران ضعیف در شهرستان شناسایی شدند
محمودی با بیان اینکه از مدیران ضعیف در شهرستان غافل نیستیم، خاطرنشان کرد: مدیران ضعیف در شهرستان شناسایی شدند و گزارش‌هایی به فرماندار شهرستان ارائه شده و به زودی تغییر و تحولی در شهرستان رخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت شهرستان شناسایی شده است، افزود: شهرک صنعتی رازی بزرگ‌ترین شهرک شیمیایی استان است اما متأسفانه در آن زیرساخت‌های لازم وجود ندارد.
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از نگرانی‌های ما در شهرستان عدم وجود برنامه‌ریزی در مدیران شهرستان است و در کل کشور این بی‌برنامگی وجود دارد.
استفاده از نخبگان شهرستان در رفع مشکلات شهر
وی با اشاره به استفاده از نخبگان شهرستان در رفع مشکلات شهر، تصریح کرد: اتاق فکری با حضور نخبگان شهرستان تشکیل شده و چارت سازمانی آن مشخص شده تا در هر حوزه‌ای از متخصص آن استفاده شود.
محمودی با بیان اینکه یکی از معضلات اساسی شهرستان بحران آب است، اظهار داشت: اقداماتی در این راستا در شهرستان انجام شده، بحران آب مسائل اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد.
وی با تأکید بر اینکه موضوع آب یک موضوع استراتژیک است، بیان کرد: بحث‌های سنجیده نشده بعضی از مدیران درخصوص آب‌رسانی به شهرستان ضربه می‌زند و اقدامات انجام شده را از بین می‌برد.
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹۰ درصد منابع آبی در کشاورزی مصرف می‌شود، گفت: نوع آبیاری و محصول باید به دلیل بحران آب تغییر کند.
وی با بیان اینکه شهرک صنعتی رازی با مشکل آب روبه‌رو است، افزود: بهترین آب برای شهرک‌های صنعتی شهرضا به ویژه شهرک بزرگ رازی استفاده از پساب فاضلاب است.
واحدهای پایین دستی فولاد در شهرضا ایجاد می‌شود
محمودی با اشاره به مذاکرات خود با مدیرعامل فولاد مبارکه، بیان کرد: جلساتی با مدیرعامل فولاد مبارکه برگزار شده و درصدد هستیم واحدهای پایین دستی فولاد در شهرضا با توجه به آمایش سرزمین ایجاد شود.
وی با بیان اینکه شرایط برای سرمایه‌گذاری فولاد در شهرضا وجود دارد، تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی هیچ آلایندگی برای شهرستان ندارد اگر در ایجاد این شهرک مطالعه شود هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود.
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود مشکل بیکاری شهرستان برطرف می‌شود و اشتغال شهرستان‌های دیگر را نیز تأمین می‌کند.
وی افزود: بعد از معضلات آب و فاضلاب مهمترین اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرستان است که دولت نیز برآن تأکید دارد.
 
 IMG_20160804_152735
 
 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.