شهرضا نیوز

اقدامات خصمانه آل سعود ما را از نشاط دیدار خانه خدا محروم ساخته است/ گریه بر مرده عیب نیست

کدخبر: 101534
۱۳۹۵/۰۵/۰۸ در ساعت ۲۲:۵۱

به گزارش شهرضانیوز، آیت‌الله محمدعلی اسماعیل‌پور در حوزه علمیه صاحب‌الزمان (عج) شهرضا قیامت را زمانی دانست که زمین دیگر این زمین فعلی نیست و آسمان به شکل دیگری است و گفت: خواندن و تفاسیر این آیات نباید موجب این شبهه شود که همه مردم جهنمی هستند و هیچ کس اهل بهشت نیست.

مرجع عالی‌قدر تشیع با اشاره به برخی روایات مجهوله ای که از جهنم بیان می‌شود: اظهار کرد: یکی از این روایات، روایتی است که می‌گوید جهنم مانند حمام است و گریه اهل دنیا برای اهل قبور عذاب می‌شود و بر سر اهل جهنم فرود می‌آید.

وی ادامه داد: این روایت خلاف آن چه است که در روایات متواتر و آیات الهی در توصیف جهنم، اهل آن و عذاب آن آمده است.

اسماعیل‌پور بابیان این‌که گریه افراد زنده بر مرده عذاب نخواهد شد، خاطرنشان کرد: یک قل در عوام گسترش پیداکرده است که نباید برای مرده گریه کرد؛ این نقل هیچ پایه و سند حدیثی ندارد؛ بزرگ‌ترین نقض آن‌هم سفارش‌هایی است که در احادیث مختلف نسب به گریه بر اهل‌بیت و به‌ویژه امام حسین (ع) آمده است.

مرجع عالی‌قدر تشیع ادامه داد: این‌گونه سخنان ترس از عذاب الهی را از بین برده و مجوز هر نوع گناهی را صادر می‌کند.

وی بابیان این‌که آیات بسیاری از قرآن مجید به شرح عذاب جهنم پرداخته‌اند، تصریح کرد: در همین قرآن و آیاتی که تفسیر می‌شود شرح بهشت و نعمات موجود در آن‌ها نیز وجود دارد.

وی بابیان این‌که باطن ما به‌طور کامل در قیامت آشکار می‌شود، تصریح کرد: در قیامت تمام اعمال انسان بر وی آشکار می‌شود و انسان اختیاری بر کتمان آن ندارد.

وی بابیان این‌که خداوند هم غفار است و هم قهار، خاطرنشان کرد: خداوند در برابر کسانی که علیه وی سرکشی کنند بسیار قهار است.

مرجع عالی‌قدر تشیع بابیان این‌که انسان تا زمانی که در دنیا توبه کند، خداوند او را می‌بخشد، عنوان کرد: در کنار این صفت قهاری، عفو خداوند و شفاعت ائمه اطهار وجود دارد به‌شرط آن‌که انسان در این دنیا مقدمات این عفو را فراهم کند.

مرجع عالی‌قدر تشیع ادامه داد: همین دیدار مسلمانان ایران با مسلمانان سایر نقاط جهان و دیدار خانه خدا یک نشاط برای جامعه ما بود که این آل سعودی این نشاط را نیز از ما سلب کرد.

وی ادامه داد: همه ما به نوعی دنیای خود را می سازیم، اما مهم تر از این دنیا آخرت است، باید همه به دنبال آن باشیم که آخرت خود را آباد سازیم.

انتهای پیام/