سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۴۷ - سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵

آیت الله العظمی اسماعیلپور:

این ابرقدرت ها نه قدرت دارند و نه جرات حمله به ایران / ابرقدرت ها دوست هیچ کس نیستند

مرجع عالیقدر شیعه گفت: این افراد دوست هیچ کس نیستند، حتی آن‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کنند، هر موقع دیگر به کارشان نمی‌آیند آن‌ها را کنار می‌گذارند.

به گزارش شهرضانیوز، آیت الله العظمی محمدعلی اسماعیل‌پور در حوزه علمیه صاحب الزمان (ع) شهرضا بابیان این‌که بر طبق روایات موجود در اصول کافی عقل عملی آن است که خداوند را عبادت کنیم، تصریح کرد: در درک کلیات بسیاری درس می‌خوانند، مدارک دانشگاهی را نیز طی می‌کنند که نمونه آن فیلسوفاف داخلی و خارجی هستند، اما در زمینه عقل عملی کم کاری می‌کنند، کارهایشان یر روی حساب نیست اهل عمل نیستند.

وی بابیان اینکه بسیاری عقل عملی ندارند و لذا این ضرر دیدن‌ها را در گوشه و کنار می‌بینیم، خاطرنشان کرد: بر خلاف این افراد که زود کاسبی‌هایشان به هم می‌خورد اما برخی سال‌ها با یک مغازه بقالی ساده برای خانواده خود روزی حلال می‌برند.

وی ادامه داد: این ابر قدرت‌های امروز نیز همان گونه هستند، خودشان عقب می‌ایستند و یک نفر را پیدا می‌کنند و جلو می‌اندازند، کما اینکه برای مثال یک دیوانه ای را جلو می‌اندازند که به جان ایران بیفتد، ولی خودشان ترسوتر از آن هستند که حمله کنند.

وی بابیان اینکه این‌ها خود عقب می‌ایستند و بین دیگران جنگ راه می‌اندازند، گفت: بر خلاف آنچه تصور می‌شود، این‌ها نه قدر دارند و نه با یکدیگر اتحاد دارند، این‌ها در دل‌های خود با یکدیگر دشمن هستند.

اسماعیل‌پور بابیان این‌که ابر قدرت‌ها مکاران روی زمین هستند، گفت: این افراد دوست هیچ کس نیستند، حتی آن‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کنند، هر موقع دیگر به کارشان نمی‌آیند آن‌ها را کنار می‌گذارند.

وی ادامه داد: این‌ها افرادی هستند که یهودیان گردن کش را در زمین فلسطین حاکم کردند تا مردم بی گناه را بکشد.

اسماعیل‌پور افزود: استخراج مطالب از احادیث سخت است، تنها احادیث مربوط به جبر و اختیار نیست که به نظر عامه سخت است، استخراج مطالب از احادیث مربوط به احکام روزانه نیز سخت است.

وی بابیان این‌که آنچه به نام ولایت‌فقیه می‌دانیم بر اساس همین حدیث مراجعه به راویان، است، خاطرنشان کرد: ما هیچ راهی به‌جز این راه ولایت‌فقیه نداریم و این ولی‌فقیه انتصاب می‌شود و انتخاب نیست.

مرجع عالی‌قدر شیعه بابیان این‌که انتخاب ولی‌فقیه به صورتی نصبی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: عده‌ای این شبهه را وارد می‌کنند که ولی‌فقیه دیکتاتوری است، اما ولی‌فقیه یک مجتهد عادل است که چندین نفر بر کار وی نظارت می‌کنند، کما این‌که اکنون در کشور ما این‌گونه است.

اسماعیل‌پور بابیان این‌که از این مجتهدان، یک نفر کار حکومت و کشورداری را پذیرفته است، اظهار کرد: بقیه مجتهدین چون این مجتهد این امر را پذیرفته است، دیگر نمی‌توانند در امور مملکتی تصرف کنند و همه تابع همین شخص در این امور هستند، مگر این‌که قطع به فساد داشته باشند.

وی ادامه داد: در برخی مواقع مردم باطن کار مملکت، پیچ‌وخم‌های آن و صلاح کار خود را نمی‌دانند، لذا نمی‌توان همه امور را به انتخاب مردم سپرد.

مرجع عالی‌قدر شیعه بابیان این‌که عده‌ای در صدر اسلام با مکر و حیله حکومت را از امیرالمونین (ع) گرفتند، گفت: همین مردم بودند که در زمان خلافت امیرالمؤمنین (ع)، قطام را تحریک کرده تا ابن ملجم تحریک شود و امیرالمونین (ع) را به شهادت رساندند. ن

وی بابیان این‌که معاویه در صدر اسلام با حیله و نیرنگ حکومت را به دست گرفت و آن را حفظ کرد، خاطرنشان کرد: برخی انقلابیون در زمان حال نیز مانند شبه مؤمنین در زمان امام حسن مجتبی (ع) هستند، در آن زمان آن‌ها پول‌ها را از معاویه می‌گرفتند و به امام حسن (ع) پسر امیرالمؤمنین (ع) دشنام می‌دهند کما این‌که عده‌ای از انقلابی‌های امروز نیز از خارج پول می‌گیرند و علیه ولی‌فقیه صحبت می‌کنند.

وی بابیان این‌که وقتی حکومت ننگینی مانند حکومت یزید بن معاویه روی کار می‌آید دیگر نمی‌توان با حرف کار را پیش برد، اظهار کرد: امام حسین (ع) نیز به همین جهت در مقابل ظلم یزید و برای پابرجایی اسلام قیام کردند و تا شهادت در راه خدا پیش رفتند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “این ابرقدرت ها نه قدرت دارند و نه جرات حمله به ایران / ابرقدرت ها دوست هیچ کس نیستند”

  1. حمدالله رضایی گفت:

    باسلام وعای خیر و دورودبرایشان و همه علمای اسلام
    اسلام را اسلام شنا س می دانند و اینها هستند که با آگاهی از علوم اسلامی زمانه خط مبارزه را تعریف و تعین می کنند .آری به فرموده ایشان و رهبری معظم انقلاب بصیرت دنی و سیاسی اسلامی و نظارت دینی خیلی مهم است. باید هوشیار و بیدار و در خط ولایت باشیم و مراقبت از رفتار و دشمن شناس باشیم و… البته بهتر است برخی روشنفکران غرب گرا بدانند خیلی امید به نجات و کمک دشمن نداشته باشید الان برخی همسایگان ما با چراغ سبز به استکبار اسیر و گرفتار هستند خوب ببینند و عبرت بگیرند فعلا باید خدا را شاکر بود که روی بای خود و مخالف استکبار هستیم و بدانند ایران جای شیران شب زنده دار و غرنده در برابر طوفان عداوت و دشمنی هستند و جای حضور استکبار در بین ما نیست اگر خوب ببینیم و عبرت داشته باشیم .

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.